Suadiye'nin yeni muhtarı sanatçı Hilal Özdemir: Müzikle ilgili de güzel şeyler yapacağım

Suadiye'nin yeni muhtarı sanatçı Hilal Özdemir: Müzikle ilgili de güzel şeyler yapacağım
Suadiye muhtarı seçilen türkücü Hilal Özdemir, göreve başladı. Özdemir, "Halkıma hizmet ederken, müzikle ilgili de güzel şeyler yapmayı planlıyoruz" dedi.

Artı Gerçek - İstanbul'un Kadıköy ilçesinin Suadiye Mahallesi'ne muhtar seçilen halk müziği sanatçısı Hilal Özdemir, nasıl bir dönem yaşanacağını anlattı.

Mazbatasını alan Hilal Özdemir, muhtarlığının ilk gününde, halkın desteğiyle güzel şeyler yapacaklarını belirtti.

ozdemir.jpg

Muhtarlığın güzel bir duygu olduğunu söyleyen Hilal Özdemir, "Beni seçen Suadiye halkına, güzel kalplere çok teşekkür ediyorum. Sanatçılığımı geri planda bırakmayacağım elbette. Halkıma hizmet ederken, müzik yaşamımın her milimetre karesinde olacak inşallah. Müzikle ilgili de güzel şeyler yapmayı planlıyoruz" dedi. Özdemir şunları söyledi:

'MUHTARLIK SADECE EVRAK ÜRETEN BİR KURUM DEĞİL'

"Muhtarların artık eskisi gibi işler yapmadığı konusunda çok duyum alıyorum. Faal olamadıklarını söyleyen birçok kesim var. Hatta 'muhtarlar artık ne iş yapar' diye ileri gidip soru soranlarda var. Ben bunları duydukça çok üzülüyorum. Muhtarlık sadece evrak üreten bir kurum ve yer değildir sadece. Pandemi döneminde bunu daha açık ve net gördüm. O dönemde sahada 724 muhtarlar vardı. Deprem bölgelerine yardım göndermede yine muhtarlar vardı. Yangın oldu yine muhtarlar vardı sahada. Hakikaten muhtarlık çok önemli bir yer. Bende bu dönemde çok zor süreçlerden geçtim. Ne kadar sanatçıda olsam, her şeyden önce bir anneyim. İki tane evladım var. Hayatımı idame ettirmekle mesulüm. Biz sanatçılar pandemide çok sıkıntı çektik. Yüzlerce kişi intihar etti.

'UZUN SÜREDİR KURSLAR ALIYORUM'

O zaman yardımlaşmanın doruk noktasında olduğu zamandı. Yapılan desteği, yardımları, insanlığı gördükçe muhtarlığın ne kadar özel ve önemli bir kurum olduğunu anladım. Ben uzun zamandır kişisel eğitim kursları alıyorum. Bununla birlikte insanlara nasıl faydalı olabilirimin derdiyle bende bu yola girdim. Daha önce nasıl bana destek oldularsa ben de ihtiyacı olana destek olacağım. Bu kurum devletin en şefkatli eli aslında baktığınız zaman muhtarlık. Bu yüzden elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım." (DHA)

Öne Çıkanlar