Sultangazi'de gelin almaya giden konvoyda havaya ateş açıldı

Sultangazi'de gelin almaya gelen gruptaki bir kişi belinden çıkardığı silahla havaya defalarca ateş etti. O anlar mahalle sakinlerinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

Artı Gerçek - Türkiye'de bireysel silahlanma her geçen gün artarken, silahlı olaylar da sürüyor. Son olarak da İstanbul'un Sultangazi ilçesinde motosiklette bir kişi defalarca havaya ateş açtı.

DHA'da yer alan habere göre, Esentepe Mahallesi'nde dün saat 13.00 sıralarında gelin alma merasimi için damadın yakınları ve arkadaşları, konvoyla sokağa geldi. Gelini alma merasimi sırasında, konvoydaki motosikletteki kişi, belinden çıkardığı silahla havaya defalarca ateş etti. Yaşananlar cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

SİLAH EDİNİM SAYISI DA HER YIL YÜZDE 3.5 ARTIYOR

Umut Vakfı'nın bireysel silahlanmaya ilişkin 2023 verilerine göre, Türkiye'de 4 milyon ruhsatlı, bunun 9 katı kadar ruhsatsız silah var. Silah edinim sayısı da her yıl yüzde 3.5 artıyor. Silahı olanların öldürülme olasılıkları ise 5 kat daha fazla.

DOKUZ AYDA 1616 KİŞİ ÖLDÜ

28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü dolayısıyla gerçekleştirdiği eylemde konuşan Umut Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Akcan, Türkiye'de son dokuz ayda bireysel silahlanma sonucu 1616 kişinin öldüğünü söyledi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar