Suruç göle döndü, mahalleliler kayyıma tepkili: Suruç’a deniz gelmiş de bizim haberimiz yok

Suruç göle döndü, mahalleliler kayyıma tepkili: Suruç’a deniz gelmiş de bizim haberimiz yok
Yayınlanma:
A+ A-
Kayyım yönetimindeki Suruç Belediyesi’nin hizmet alanında bulunan Aligor Mahallesi’nde yağış sonrası sokaklar göle döndü. Mahallelier, "Kayyım bey gelsin bu yolları bir gezsin" diye tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Urfa'nın Suruç ilçesine bağlı merkez Aligor Mahallesi’nde (11 Nisan Mahallesi) etkili olan yağış sonrası sokaklar su altında kaldı. Kayyım tarafından yönetilen Pirsûs Belediyesi’nin uzun yıllarıdır onarmadığı, köstebek yuvasına dönen sokaklarda biriken su nedeniyle yurttaşlar evlerine dönmekte zorluk yaşarken, araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

MAHALLELİLER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri uzun yıllardır yapılmayan yollar nedeniyle kayyıma tepki gösterdi. Mahalle sakinlerinden Vahit Alakuş, “Suruç’a deniz gelmiş de bizim haberimiz yok. Ben 10 yıl Avrupa’da yaşadım ve şimdi Suruç’a geldim. Yetkililer gelsin bu insanların halini görsün. Yazıklar olsun. Hiçbir zaman böyle bir şey görmedim. ‘Kayyım bey’ gelsin bu yolları bir gezsin” diye konuştu.

Bir diğer mahalle sakini Mesut Kılıç da uzun yıllardır sorunun devam ettiğini belirterek, “Suruç Belediyesi ve Urfa Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyorum. Evden çıkamıyoruz. Çocuklar okula gidemiyor. Biran önce bir çare bulunması gerek” sözleriyle tepki gösterdi. (MA)

Öne Çıkanlar