Tayfun Kahraman'ın eşinden Yargıtay'ın Gezi kararına tepki

Tayfun Kahraman'ın eşinden Yargıtay'ın Gezi kararına tepki
Yargıtay'ın verdiği kararla hapis cezası onanan Gezi tutuklusu Tayfun Kahraman'ı eşi, karara ilişkin açıklama yaptı. Kahraman, "Milyonluk Gezi'nin faturasını 5 kişiye kestiler" ifadelerini kullandı.

Artı Gerçek - Yargıtay Gezi Parkı davasında, Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis ile Türkiye İşçi Partisinden milletvekili seçilen Av. Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden ve Çiğdem Mater Utku'ya verilen 18'er yıl hapis cezalarını onadı. Mücella Yapıcı ve Hakan Altınay'ın tahliye edilmesine karar verildi.

Cezası onanan isimler içinde yer alan Tayfun Kahraman'ın eşi, Meriç Demir Kahraman, kararın açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından ilk açıklaması yaptı.

'HEPİMİZ ORADAYDI, HEPİMİZ GEZİ'DEYDİK!'

"Milyonluk Gezi'nin faturasını 5 kişiye kestiler" diyerek tepkisini dile getiren Kahraman'ın paylaşımı şöyle:

"Hepimiz oradaydı, hepimiz Gezide'ydik! Buramıza kadar gelmişti, nefes alamıyorduk, çığlık atmak istiyorduk, birbirinden farklı ama aynı derdi paylaşan milyonlardık! Bizim çocuklar dövüldü, bizim çocuklar yuhalatıldı, bizim çocuklar öldü! Anlamadılar, dinlemediler, kulak ardı ettiler. Komplo teorileriyle eşim de dahil bir grup insanı tutsak aldılar. Şeytanlaştırmaya çalıştılar, her gün üstümüze geldiler, bu insanların bir ailesi var mı demediler, çocukları olduğunu düşünmediler! Bugün de eşim, meslektaşım Tayfun Kahraman'ın 18 yıl hapis cezasını onadılar. Milyonluk Gezi'nin faturasını 5 kişiye kestiler" ifadelerini kullandı.

'VERA'YA BEN NE DİYECEĞİMİ BİLMİYORUM!'

Kahraman açıklamasının devamında ise "Yine nefes alamıyoruz, yine çığlık atmak istiyoruz! Ve ben Vera'ya ne diyeceğimi bilmiyorum! Arayan, soran herkese teşekkürler. Bu dava bitmedi. Adalet arayışımız bitmedi. Hepinize daha çok ihtiyacımız var bundan sonra, haklı çığlığımızı kimse susturamayacak" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar