Timur Cihantimur’un tutukluluk halinin devamına karar verildi

Timur Cihantimur’un tutukluluk halinin devamına karar verildi
Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan ve annesi Eylem Tok ile birlikte ABD'ye kaçan Timur Cihantimur’un tutukluluk halinin devamına karar verildi. Eylem Tok ise 27 Haziran'da yeniden hakim karşısına çıkacak.

Artı Gerçek - Oğuz Murat Aci’nın ölümüne neden olan ve annesi Eylem Tok ile ABD'ye kaçan Timur Cihantimur’un Boston'da görülen ikinci duruşmasında tutukluluk halinin devamına karar verildi. Eylem Tok ise 27 Haziran'da yeniden hakim karşısına çıkacak.

İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde, 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur, 1 Mart gecesi Kemerburgaz yolunda arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde durarak kontrol eden gruba cipiyle çarpmış, çarpma sonucu evli bir çocuk babası 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Olayın sorumlusu Timur Cihantimur, annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır'a, oradan da ABD'ye kaçırılmıştı.

Annesi Tok ile 15 Haziran'da ABD'de tutuklanan Cihantimur, 18 Haziran'da hakim karşısına çıkmıştı ve mahkeme, Cihantimur'un tutukluluk halinin devamına karar vermişti.

NE OLMUŞTU?

Kaza, 1 Mart Cuma günü saat 23.30 sıralarında Mithatpaşa Mahallesi Davutpaşa Caddesi’nde meydana gelmişti.

Üç ATV motoru ile geziye çıkan Oğuz Murat Aci, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal, İbrahim Gümüş, motorlardan birinin arızalanması üzerine emniyet şeridinde durmuştu.

Evli ve bir çocuk babası Oğuz Murat Aci, bir ATV motorunun ışıklarını yakarak önlem almaya çalışmıştı. Diğerleri ise arızalanan motorla ilgilenmişti. O sırada aynı yönde seyir halinde olan T.C.’nin yönetimindeki lüks cip, emniyet şeridinde bekleyenlere çarparak sulama kanalına düşmüştü. Kazada Oğuz Murat Aci olay yerinde ölürken, Tahsin Arslan, Süleyman Arslan, Hasan Topal, İbrahim Gümüş yaralanmıştı.

Kazadan sonra T.C.’nin annesini arayıp yardım istediği, olay yerine gelen yazar Eylem Tok’un oğlunu kendi aracına alarak kaçtığı tespit edilmişti. Kazaya karışan lüks cip ise olay yerinde bırakılmıştı. Polisin çalışması sonucu, anne Eylem Tok’un, yaşı tutmadığı için ehliyeti olmayan oğlunu da alarak gece 02.00’de havalimanına gittiği, oradan Mısır’a kaçtıkları belirlenmişti.

Eylem Tok, oğlunu oradan da ABD’ye kaçırmıştı. Tok ve oğlunun New York'ta bir taksiye gülerek binerken çekilen fotoğrafı infial yaratmıştı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken 6 Mart’ta İstanbul başsavcılığı, anne ve oğlunun ifadelerinin alınması için yakalama kararı çıkarmıştı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da, anne ve oğulun ABD’den iadesinin istendiğini ve gerekli belgelerin iletildiğini söylemişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar