Trabzon’da tekmelediği kediyi ezerek öldürüp, fırlattı

Trabzon’da tekmelediği kediyi ezerek öldürüp, fırlattı
Of ilçesinde kimliği belirsiz bir kişinin, tekmeleyip, ezerek öldürdüğü yavru kediyi otların içine fırlattı. Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği ile mahalleli şikayetçi oldu.

Artı Gerçek - Trabzon’un Of ilçesinin İrfanlı Mahallesi Kalyon mevkisinde dün akşam saatlerinde kimliği belirlenemeyen bir kişi, sokakta elektrik trafosunun bulunduğu çimenlik alandaki yavru kediye birçok kez tekme attı. Saldırgan ayağıyla da ezdiği kediyi öldürdü.

1.jpeg

Bir süre çevredeki istinat duvarı üzerinde oturan saldırgan, aynı bölgeye yeniden gelerek, öldürdüğü kediyi eline alarak uzağa fırlattı.

'HAYVANA KARŞI ŞİDDET ARTIYOR'

O anları, çevredeki bir apartman sakini cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO), kayda alınan görüntüyü sosyal medya hesaplarından paylaştı. TRAHAYKO, “Bu sefer katil Of-Kalyon’da. Hayvana karşı şiddet artıyor. İnsanoğlu öldürmeyi hayvanda deneyip, sonra insana yöneliyor. Bu tür kişiler önce hapse atılmalı sonra rehabilite edilmeli. Kediyi acımasızca öldürdü” dedi.

2.jpeg

Mahalle sakinleri ve TRAHAYKO’nun şikayeti üzerine saldırganın yakalanması için çalışma başlatıldı. TRAHAYKO Başkanı Lütfiye Tüzün Kurban, yaşananlara tepki göstererek, failin bir an önce yakalanmasını ve şiddetin her türlüsünün sona ermesini istedi. (DHA)

Öne Çıkanlar