TSK yetkilisi 'Fırat operasyonu'nun tarihini açıkladı

TSK yetkilisi 'Fırat operasyonu'nun tarihini açıkladı
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 03:43
A+ A-
Rusya'da yayın yapan RIA Novosti haber ajansı, bir Türk askeri yetkilinin 'Fırat operasyonu'nun tarihini açıkladığını iddia etti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın, Bursa'da İstanbul-İzmir Otoyolu'nun açılışında yaptığı konuşma sırasında yaptığı, "Afrin’e, Cerablus’a, El-Bab’a girdik. Şimdi de Fırat’ın doğusuna gireceğiz" açıklamasıyla sinyalini verdiği 'Fırat operasyonu'nun, tarihinin açıklandığı iddia edildi.

'11 AĞUSTOS'TAN SONRA BAŞLAYABİLİR'

Sputnik'in aktardığı bilgiye göre, Rusya'da yayın yapan  RIA Novosti haber ajansına konuşan TSK içinden bir kaynak, operasyonun Kurban Bayramı’nı takiben 11 Ağustos’tan sonra başlamasını beklediğini iddia etti.

İsminin belirtilmesini istemeyen Türk bir askeri kaynak RIA Novosti haber ajansına, "Türk ordusu söz konusu askeri operasyona Kurban Bayramı’ndan sonra, yani 11 Ağustos’tan sonra başlayabilir" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaikanı Erdoğan'ın, Fırat’ın doğusuna yönelik operasyonu yeniden gündeme taşımış olmasına ilişkin ABD’den 'Endişeliyiz' yorumu gelirken, Rusya’dan ise resmi bir açıklama henüz gelmedi. (HABERMERKEZİ)

Öne Çıkanlar