İddianame hazırlandı: Şebnem Korur Fincancı hakkında yedi yıl altı aya kadar hapis istemi

İddianame hazırlandı: Şebnem Korur Fincancı hakkında yedi yıl altı aya kadar hapis istemi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Artı Gerçek-Kimyasal silah kullanımına dair değerlendirmelerde bulunduğu için iktidar tarafından hedef alınan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında 20 Ekim’de soruşturma başlatıldı.

Fincancı, 27 Ekim’de ise "terör örgütü propagandası" suçlamasıyla sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nden tutuklu bulunan Fincancı hakkında iddianame hazırlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 7 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle hapis istemiyle iddianame düzenledi.

NE OLMUŞTU?

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yürütülen askeri harekatlarda kimyasal silah kullanıldığına dair görüntülerin araştırılması gerektiğini söyleyen TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, bu ifadelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından hedef gösterilmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise Fincancı hakkında soruşturma başlatmıştı. Başsavcılığın, "terör örgütü propagandası yapmak" ve "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" iddialarıyla açtığı soruşturma kapsamında Fincancı gözaltına alınmış ve ertesi gün de tutuklanmıştı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar