Umumi tuvalete yüzde 43 zam: 5 TL oldu

Umumi tuvalete yüzde 43 zam: 5 TL oldu
Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Mayıs 2022 12:44
A+ A-
Muğla’nın Marmaris ilçesindeki umumi tuvalet fiyatlarının 5 TL’ye çıkarılması sosyal medyada tepki aldı.

Zama haberlerinde son halka umumi tuvalet fiyatları oldu. Ülke genelinde her şeye gelen sürekli zamların ardından Muğla'nın Marmaris ilçesindeki umumi tuvalet fiyatları da Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası kararıyla 3.5 liradan 5 liraya çıkarıldı.

Oda Başkanı Mehmet Ayyıldız, "Enflasyon yüzde 70 olunca bu zam kaçınılmazdı" dedi.

Marmaris'in çeşitli yerlerindeki umumi tuvalet ve duş fiyatları da ülke genelindeki resmi enflasyonun yüzde 70 olarak gösterilmesinin ardından nasibini alarak tuvalet 5, duş 25 liraya yükseldi.

'TUVALET İŞLETMECİLERİNİN BAŞVURUSUNU GÖZE ALDIK'

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından onaylı fiyat listesinin yayınlandığı sosyal medyada çok sayıda Marmaris yaşayanı tepkilerini değişik şekillerde ortaya koydu.

Zamla ilgili Sözcü'den Mustafa Sarıipek'e konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, "Ülke genelinde malum fiyat artışları yaşanıyor. Başta kira ve elektrik ücretleri aşırı zamlandı. Giderlerin normalin üzerinde çok yükselmesi her şeyde etkili oldu. TÜİK'in açıkladığı resmi enflasyon yüzde 70 oldu. Biz de tuvalet işletmecilerinin başvurusunu göz önüne alarak geçen yıl 3,5 lira olan ücreti 5 TL yaptık" dedi.

Öne Çıkanlar