Urfa'da taciz faili muhtara ev hapsi

Urfa'da taciz faili muhtara ev hapsi
Yayınlanma:
A+ A-
Urfa'da bir çocuğa sistematik cinsel tacizde bulunan muhtar Nihat Y., ev hapsi ile serbest bırakıldı.

Artı Gerçek - Urfa’nın Haliliye ilçesinde 14 yaşındaki Z.K. adlı çocuğu iki yıl boyunca cinsel tacize maruz bırakan mahalle muhtarı 69 yaşındaki Nihat Y. ev hapsi ile serbest bırakıldı.

25 Ekim 2023 tarihinde Çocuk Şube Müdürlüğü’ne giderek 2021 yılından bu yana muhtar Nihat Y.’nin cinsel tacizine maruz kaldığını anlatan 14 yaşındaki Z.K., failden şikayetçi oldu. 26 Ekim’de gözaltına alınan Nihat Y. hakkında “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan soruşturma başlatıldı. İfadesi alınan fail “ısrarlı inkar” gerekçe gösterilerek adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Fail Nihat Y.’nin salıverilmesinden sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı şikayette bulundu. Şikayet üzerine fail Nihat Y., merkez Haliliye ilçesine bağlı mahalle muhtarlığı görevinden alındı. Mahkeme kararı ile serbest bırakıldıktan sonra bir haftadır özel bir hastanede tedavi gören Nihat Y., savcının itirazı üzerine bugün taburcu olduktan sonra tekrar gözaltına alındı. Nihat Y. çıkarıldığı hakimlik tarafından ev hapsi ile tekrar serbest bırakıldı. (MA)

Öne Çıkanlar