Urfa'da minibüs sulama kanalına uçtu: Altı göçmen öldü, beşi yaralı

Urfa'da minibüs sulama kanalına uçtu: Altı göçmen öldü, beşi yaralı
Urfa'da 31 göçmeni taşıyan minibüs sulama kanalına devrildi. Kazada altı göçmen vefat ederken yaralı beş kişi de hastaneye kaldırıldı.

Artı Gerçek - Urfa'nın Harran ilçesinde, sulama kanalına devrilen minibüsteki altı göçmen kişi öldü, beş kişi kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Olay, öğleden sonra Harran'a bağlı Öncüler Mahallesi Biçer Mezrası yakınlarında meydana geldi. Sürücüsü ve plakası öğrenilemeyen minibüs, sulama kanalına uçtu. Minibüsü görenlerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda sağlık ve kurtarma ekibi sevk edildi. Ekipler tarafından kanaldan çıkarılan altı göçmenin öldüğü belirlenirken, beş kişi ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ekiplerin bölgedeki kurtarma çalışmaları sürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valiliği, sulama kanalına devrilen minibüste bulunanların göçmen olduğunu açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, olayda altı göçmenin öldüğü belirtilerek şöyle denildi:

"İlimizin Harran ilçesi Öncüler Mahallesi Biçer Mezrası mevkinde 31 göçmeni taşıyan bir minibüsün kanala devrilmesi sonucu; 6 göçmen hayatını kaybetmiş, 5 kişi yaralı olmak üzere toplamda 25 kişi sağ olarak kurtarılmıştır. Olayın organizatörü yakalanmış olup adli süreç hassasiyetle tarafımızca takip edilmektedir. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." (DHA)

Öne Çıkanlar