Uşak'taki orman yangını kontrol altına alındı

Uşak'taki orman yangını kontrol altına alındı
Yayınlanma:
A+ A-
Uşak'ın Eşme ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı. Uşak Valisi Turan Ergün ‘Endişe edecek bir durum yok’ açıklamasında bulundu.

Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Dereli Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın, ekiplerin yoğun çalışmasıyla kontrol altına alındı.

Dereli Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmıştı. Uşak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 6 arazöz, 3 itfaiye aracı, 5 iş makinesi, 4 ilk müdahale aracıyla yangına müdahale edildi. Ekiplerin çalışmasıyla kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmalarına başlandı.

UŞAK VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Uşak Valisi Turan Ergün, yangın bölgesine giderek ekiplerden bilgi aldı. Burada açıklamalarda bulunan Ergün, "Yaklaşık 1,5-2 hektarlık bir alanda örtü yangını şeklinde gerçekleşen bir yangın. Yani ağaç tepelerine çıkan bir şey yok. Ormanlık alan kısmen meşe, kısmen kızılçam ormanlarından oluşan bir alan. 1,5-2 hektarlık alanın etkilendiğini düşünüyoruz. Yaklaşık 70 kişilik ekiple müdahale edildi. Jandarmamız zaten çevre ve olay yeri önlemlerini aldı. Endişe edecek bir durum yok" dedi.

Öne Çıkanlar