Valilikten cinsel istismara tepki gösterenlere: Provokatörler

Valilikten cinsel istismara tepki gösterenlere: Provokatörler
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 01:04
A+ A-
İstanbul Valiliği, 5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar olayına tepki gösterenleri provokatör olarak suçlayıp, tespit edilenler hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

Geçtiğimiz gün Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde 5 yaşındaki çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiasına ilişkin yazılı açıklama yapan İstanbul Valiliği, yaşanan olaya sosyal medyada tepki gösterenlere suçlayıcı ifadelerle seslenerek haklarında yasal takip başlatıldığını açıkladı.

'AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ SUNUYORUZ'

"Küçükçekmece ilçemiz Kanarya Mahallesinde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir. Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır" ifadeleriyle başlayan Valilik açıklamasında olayın failinin yakalanması için İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleriyle birlikte Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerle çalışma başlatıldığını duyuruldu.

'TEPKİ GÖSTERENLER TOPLUMDA KAOS VE KARGAŞA ÇIKARMAK İSTEYENLER'

Olaya karşı tepkilerini sosyal medyada dile getiren bir çok kişi için 'provokatör' suçlaması yapan İstanbul Valiliği, yine tepki gösterenleri 'toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler' olarak tanımladı:

"Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır. Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz."

(HABER MERKEZİ)

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar