Yeni Akit'ten zam meşrulaştırma: Akaryakıt zamları sağlıklı yaşamı destekliyormuş

Yeni Akit'ten zam meşrulaştırma: Akaryakıt zamları sağlıklı yaşamı destekliyormuş
Yayınlanma:
A+ A-
Yeni Akit gazetesinin akaryakıt zamlarını 'Sağlıklı yaşama geçiş: Akaryakıt zamları bisiklet kullanımını arttırdı' başlığı ile meşrulaştırması sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

Akaryakıta peş peşe gelen zamlara tepki sürerken, Yeni Akit gazetesi söz konusu zamları "Sağlıklı yaşama geçiş: Akaryakıt zamları bisiklet kullanımını arttırdı" başlıklı bir haberle okuyucusuna sundu. Benzin ve motorin zamlarıyla 'bisiklet satışlarının arttığı' belirtilen haberde, "Bisiklet kullanımının artması ise halk sağlığına artı puan kazandırdı" denildi. 

'ZAMLAR HALK SAĞLIĞINA ARTI PUAN KAZANDIRDI'

Geçtiğimiz günlerde 'evde ayçiçek yağı yapımı' tarifiyle tepki çeken Yeni Akit'in haberinde şu ifadeler kullanıldı: “Akaryakıttaki fiyat artışı aracını kullanmak zorunda olanlara içinden çıkılmaz bir hâl alırken, bu durum bisiklet satıcısı esnaflar için ise satışlarda artışa neden oldu. Bisiklet kullanımının artması ise halk sağlığına artı puan kazandırdı."

Yeni Akit'in "Sağlıklı yaşama geçiş: Akaryakıt zamları bisiklet kullanımını arttırdı" başlıklı haberine sosyal medya kullanıcılarından gelen eleştirilerin bazıları şöyle: