Yeni Akit'ten tepki çeken yazı: Gazeteci Bekir Coşkun'u hedef aldı

Yeni Akit'ten tepki çeken yazı: Gazeteci Bekir Coşkun'u hedef aldı
Yayınlanma:
A+ A-
Rasim Bolbol imzası taşıyan yazı tepki çekti.

Yeni Akit isimli gazetenin yazarı, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden gazeteci Bekir Coşkun'u hedef aldı. "Millete "g.t kılı" diyen Bekir’e pamuğu tıkadılar" isimli yazı büyük tepki çekti.

Yeni Akit yazarı Rasim Bolbol, hayatını kaybeden Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun'u hedef alan bir yazı yayınladı.

 "Hayatı boyunca hep ezan ve sela düşmanlığı yaptı. Ama kaderin cilvesine bakın ki, son yolculuğuna ezan ve sela ile uğurlandı" ifadelerini kullanan Bolbol, "Gördünüz, 28 Eylül 2016 tarihli Sözcü’de 'İmamları görünce kaçasım geliyor' diye yazan Bekir Coşkun, ne kadar çabalasa da en nihayetinde bir imamın eline düştü. Halbuki ona göre 'son derece gereksiz' bir görev ifa ediyordu imamlar" diye yazdı.

Bolbol'un büyük tepki çeken yazısında şu ifadeler yer aldı:

"Bir defasında, 'Yıllardır bana ‘Ölünce musalla taşına uzandığında nasılsa bir imamın eline düşeceksin…’ diye notlar atılıyor' itirafında bulunan Bekir, sanki hiç musalla taşına uzanmayacakmış gibi bir ömür tüketti. İslam düşmanlığıyla doğup, İslam düşmanlığıyla öldü yani sizin anlayacağınız. O, Mustafa Kemal’e peygamber, Nutuk’a kutsal kitap, Anıtkabir’e Kâbe muamelesi yapıp kendi "din"ini doyasıya yaşadı, ama bu toplumun kâhir ekseriyetinin dini olan İslam’a sürekli dil uzattı. Okullarda imam yetişmesini "çağdaş eğitimin canını almak" şeklinde tanımlarken, nedense kendi canının hiç alınmayacağı yanılgısına kapıldı.

Malum, kendisine 'İslam’a ve Müslümanlara niçin hakaret ediyorsun? Yaptığın gazetecilik falan değil, tetikçilik' eleştirileri getirilmesini de hiç mi hiç umursamadı Bekir Coşkun. O, maşeri vicdana hep kulak tıkadı. Elbette bu kulak tıkamalar, gassalın kendisine pamuğu tıkamasına engel olamadı."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar