Yiğit Bulut alay konusu oldu

Yiğit Bulut alay konusu oldu
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 21:55
A+ A-
Doların 4.92 TL'yi görmesinin ardından, daha önce 'Dolar 3.54-3.34 bandına girecek, 3.90 üzerinde dolar aldıranlar neredesiniz' diyen Yiğit Bulut sosyal medyada alay konusu oldu.

Doların 4.92 TL’yi görmesi sosyal medyanın da gündeminde. Cumhurbaşkanı'nın Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Yiğit Bulut’un, 31 Mayıs 2017'de TRT Haber'deki programda dolar kuruna ilişkin yaptığı açıklamalar da Twitter kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı. Yiğit Bulut katıldığı programda doların artmaya devam edeceğini söyleyenlere 'çıkın bu milletten özür dileyin' demiş ve hakaret etmişti.

Sosyal medyada binlerce kez paylaşılan görüntülerde Yiğit Bulut şunları söylüyor:

"3.54-3.34 bandına girecek. Burayı test edecek daha önce iki kere test etti. 3.52'den tepki geldi. 3.90 üzerinde bu millete dolar aldıran nokta nokta nokta orayı söylemeyeceğim. Neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin. 3.50'de 3.60'da 3.80'de 3.94'te ekranları kırdık hatırlarsanız. Sakın bulaşmayın bu kur geri dönecek diye. O günlerde tweet atanlar yazı yazanlar, adamsanız çıkın da özür dileyin. Bankaların araştırma departmanları, o ekonomi kanallarının çok bilenleri, neredesiniz? Çıkın bu milletten özür dileyin. Tabi Hükümet düşecekti, Cumhurbaşkanı düşecekti. Dolar 5 lira olacaktı. Felaket tellalları çıkın bu milletten özür dileyin"

'DÖVİZ SPEKÜLATÖRLERİNİN NEFESİNİ KESECEĞİZ'

Yiğit Bulut, dün TRT Haber’de yayınlanan Derin Analiz programında da doların yükselişine bazı spekülatörlerin etki ettiğini söyleyerek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumları her rüzgarda ortaya çıkmaz, ama çıktığında da o spekülatörlerin nefesinin nasıl kesildiğini de hep beraber göreceğiz" dedi.