Yılmaz Özdil, Selvi Kılıçdaroğlu tweet'ini böyle savundu: Ben gördüğümü yazarım

Yılmaz Özdil, Selvi Kılıçdaroğlu tweet'ini böyle savundu: Ben gördüğümü yazarım
Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Selvi Kılıçdaroğlu'nun gözlerini kapattığı ana dair paylaşımına gelen tepkilere yanıt verdi. Özdil, “Heyecan verici bir toplantı oldu” notuyla yaptığı paylaşım için, “Ben gördüğümü yazarım” dedi.

Artı Gerçek - Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı programında, eşi Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana oturan Selvi Kılıçdaroğlu'nun gözlerini kapattığı ana dair dolaşıma sokulan fotoğrafa yaptığı twitter yorumuyla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

Özdil, sosyal medya hesabından Selvi Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını "Heyecan verici bir toplantı oldu” notuyla paylaşmıştı.

Özdil, bugünkü yazısında “Topluca linç edersek, kariyerini kaybetmekten korkar, ‘gördüğünü yazmaktan vazgeçer’ diye düşünüyorlar. 20 senedir böyle sanıyorlar. Mahalle baskısına boyun eğmediğimi, kariyerimi filan önemsemediğimi en iyi Chp'lilerin biliyor olması lazım… Yine de takdir sizin, benim açımdan bir kez daha denenmesinde sakınca yok. Ama sonradan söylemedin demeyin, ben gördüğümü yazarım” dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı programına katılan Selvi Kılıçdaroğlu'nun bir anlığına gözünü kapattığı fotoğraf karesi sosyal medyada dolaşıma sokuldu. İktidara yakın gazeteciler de Kılıdaroğlu'nun durumunu, 'CHP'nin toplantısının sıkıcı olması'na bağladı. Yılmaz Özdil de fotoğrafı paylaşarak "Heyecan verici bir toplantı oldu” diye yazdı. Sonrasında Selvi Kılıçdaroğlu'nun ağır grip geçirdiği, etkinliğin hemen öncesinde kendisine serum takıldığı ve etkinlik sonrasında da koronavirüse yakalandığı açıklanmıştı. Selvi Kılıçdaroğlu o anları, "Bir süredir ağır grip geçiriyordum. Toplantının yapılacağı gün hem ilaç hem serum aldım. Ağır hastalığıma rağmen orada olmak istedim. Kolumdan serum çıkarılıp çıkarılmaz toplantıya gittim. Hem serum, hem ilaç, hem de hastalığın etkisiyle zaman zaman gözüm kapandı” diyerek anlatmıştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar