CHP'den Selvi Kılıçdaroğlu açıklaması: Etkinlikten önce serum takıldı, koronavirüse yakalandı

CHP'den Selvi Kılıçdaroğlu açıklaması: Etkinlikten önce serum takıldı, koronavirüse yakalandı
Yayınlanma:
A+ A-
CHP’li kadınlar, gözlerini kapadığı fotoğrafı dolaşıma sokulan Selvi Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklama yaptı. CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, “Etkinlik öncesi serum verildi, Covid-19 testi pozitif çıktı" dedi.

Artı Gerçek- CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP’li kadınlar birlikte ortak açıklama yaptı. CHP’nin 'İkinci Yüzyıl’a Çağrı Beyannamesi'ni duyurduğu İstanbul’daki toplantıda Selvi Kılıçdaroğlu’nun gözünü kapattığı fotoğrafın dolaşıma sokulmasına tepki gösteren Nazlıaka, Kılıçdaroğlu’nun toplantı öncesi rahatsızlandığını, kendisine serum takıldığını ve sonrasında da Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

CHP’nin 'İkinci Yüzyıl’a Çağrı Beyannamesi'ni duyurduğu toplantıya Selvi Kılıçdaroğlu da eşi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla birlikte katıldı.

Selvi Kılıçdaroğlu'nun bir anlığına gözünü kapattığı fotoğraf karesi sosyal medyada dolaşıma sokuldu. İktidara yakın gazeteciler de Kılıdaroğlu'nun durumunu, 'CHP'nin toplantısının sıkıcı olması'na bağladı.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, parti üyeleriyle bugün düzenlediği basın toplantısında ise Selvi Kılıçdaroğlu'nun durumuna dair bilgi verdi.

‘ETKİNLİK ÖNCESİ SERUM TAKILDI’

Nazlıaka şunları söyledi:

"Genel başkanımızın değerli eşi Selvi Kılıçdaroğlu da böylesi önemli bir güne tanıklık etmek istemişti. Ancak kendisi rahatsızdı. Buna rağmen sağlık koşullarını zorladı. Etkinliğe gelmeden önce tedavi uygulandı kendisine, serum verildi. Hatta bu nedenle 11 dakika kadar geç başladı. Genel Başkanımız da eşinin tedavisinin bitmesini bekledi.”

COVİD TESTİ POZİTİF ÇIKTI

“Salonda konuşmalar yapılırken Selvi Hanım’ın bir anlık gözünü kapatmasını yandaş medya müthiş bir malzemeye dönüştürmüş. Bugün ana gündem maddesi olarak taşıdı. Bu son derece utanç verici. Ayrıca Selvi Hanım sonrasında test yaptırdı, bunu paylaşmak zorunda olmak da çok utanç verici ama kendisinin Covid pozitif olduğu da ortaya çıktı. Buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar