Zeren Ertaş'ın öldüğü gün Avcılar'daki KYK yurdunda da asansör düşmüş

Zeren Ertaş'ın öldüğü gün Avcılar'daki KYK yurdunda da asansör düşmüş
Zeren Ertaş'ın asansörün düşmesi sonucu öldüğü gün Avcılar'daki KYK yurdunda da asansörün düştüğü iddia edildi. Ustaların "7 kişiden fazla binmek yasaktır" uyarısına rağmen yurt müdürünün "Sorun yok, binebilirsiniz" dediği öne sürüldü.

Artı Gerçek - Aydın'da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda Zeren Ertaş'ın asansörün düşmesi sonucu olduğu gün İstabul Avcılar'daki Prof. Dr. Halil İnalcık KYK Yurdu’nda da asansörün düştüğü iddia edildi.

Öğrencilerin iddiasına göre, yurtta uzun süredir asansörün arıza yaptığını ve sürekli asansörde kaldıklarını belirten öğrenciler Aydın’da yaşan facianın başlarına gelmesinden korktuklarını ifade etti.

YURT MÜDÜRÜ '7 KİŞİDEN FAZLA BİNMEK YASAKTIR' UYARISINI ÖNEMSEMEDİ

BirGün'ün aktardığına göre, ustalar tarafından 16 kişilik asansöre 7 kişiden fazla binmemeleri konusunda sık sık uyarıldıklarını ve ‘asansöre 7 kişiden fazla binmek yasaktır’ yazısı asıldığını belirten öğrenciler yurt müdürünün kendilerine "Sorun yok, binebilirsiniz" dediğini öne sürdü.

ÖĞRENCİLER, ASANSÖRDE KALAN ÖĞRENCİYİ KENDİLERİ ÇIKARDI

Yurtta kalan öğrencilerin iddiasına göre asansör düştükten sonra içeride kalan kişiyi kendi çabalarıyla çıkardılar. Öğrenciler, güvenliğin yardım etmek yerine "Ne işi varmış bu saatte asansörde" dediğini ve yardım için yurt personellerini arayıp ulaşamadıklarını iddia ettiler. (Kaynak)

Öne Çıkanlar