Zonguldak'ta fırtınada gemi batmıştı: Kayıp 11 mürettebat hâlâ bulunamadı

Zonguldak'ta fırtınada gemi batmıştı: Kayıp 11 mürettebat hâlâ bulunamadı
Yayınlanma:
A+ A-
Zonguldak Ereğli'de fırtına sonrası batan geminin kayıp 11 mürettebatı hâlâ bulunamadı. Arama çalışmaları ise devam ediyor.

Artı Gerçek - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde etkili olan yağı ve kuvvetli fırtına sonrası iki bölünerek batan Pallada isimli kuru yük gemisinin kayıp 11 mürettebatı için başlayan arama çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar, havadan uçak ve helikopterler, denizden botlar ve karadan termal kameralarla donatılmış ekipler tarafından yapılıyor.

Öte yandan Ereğli Belediyesi ekipleri de büyük hasar gören ve adeta bir çöplüğe dönüşen sahilde temizlik çalışmalarına başladı. Sahilde yaşanan felaketin izlerini silerek eski haline dönmesi için çalışma yürütülüyor.

NE OLMUŞTU?

Ereğli'de yaşanan kuvvetli fırtına ve yağışın ardından, Pallada isimli kuru yük gemisi ikiye bölünerek enkazı karaya oturdu.

Gemideki 13 mürettebat ekiplerce kurtarıldı. Sahile vuran gemi, vatandaşlar tarafından merakla izlendi ve görüntülendi. Mendireğe çarptıktan sonra batan Türk Bayraklı Kafkametler isimli gemisinin kayıp 11 mürettebatını arama çalışmaları günün ilk ışıklarıyla başladı.

Dün Kafkametler isimli gemide aşçı olarak görev yapan Metin Usta’nın cesedi kıyıya vurmuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar