Türkiye genelinde alınan Coronavirüs tedbirleri kapsamında saat 20.00 itibariyle 81 il genelinde sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlama bugün (pazar) sabah saat 10.00'da sona erecek, akşam saat 20.00'de ise yeniden başlayacak.

Başkent Ankara'da polis ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge kapsamında denetimlere başladı. Şehrin pek çok noktasında kontrol noktası oluşturan ekipler, saat 20.00'den itibaren sokaktaki vatandaşları durdurarak belgelerini kontrol etti. İzin belgelerini ibraz edemeyen kişilere, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefetten 3 bin 150 TL ceza kesildi. 

Kısıtlamanın başlaması ile birlikte İstanbul'da Taksim, Kadıköy ve Üsküdar gibi kalabalık yerlerde dükkanlar kapandı, yollar boş kaldı. Vatandaşların kısıtlamalar başlamadan önce yaptığı son alışverişler, iş yerlerini kapatan esnaf ve evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar kameralara yansıdı.

Yurt genelinde olduğu gibi, İzmir'de de en işlek caddelerinden biri olan Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde, Gündoğdu Meydanı'nda ve Basmane Meydanı'nda vatandaşların kısıtlamaya uyduğu görüldü.

Öte yandan, polis ekipleri ile motosikletli yunus timleri kentin birçok noktasında alınan tedbirlere uyulması için denetim yaptı. (DHA)