Gazeteci Erk Acarer, 15 Temmuz’da Boğaziçi Köprüsü'nde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) iki askeri öğrenci ve bir eri öldüren grubun içerisinde TÜGVA’da görevli Mehmet Fatih Demirci’nin yer aldığını açıkladı.

'FATİH DEMİRCİ, ASKERLERİ LİNÇ EDENLERİN ARASINDA'

Acarer, Youtube kanalında Sadat, TÜGVA, kamudaki kadrolaşmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz’da Boğaziçi Köprüsü'nde askeri öğrencilerin öldürülmesiyle ilgili önemli bir iddiayı gündeme getiren Acarer, “15 Temmuz’da köprüde kemerle asker dövüldü, linç edilenler oldu. Kesici alleten, kemere kadar hepsi Suriye’de görülen pratikler. Suriye’de kafa kesiliyordu. O pratik köprüye taşındı. Köprüde iki askeri okul öğrencisinin kafası kesildi. Beş aylık bir erin kafası taşla ezildi. Askeri öğrenci Ragıp Enes Katran’ın otopsi raporunu ilk olarak İsmail Saymaz yayınladı ilk olarak. Öğrenci Murat Tekin’in otopsi raporunu ben yayınladım. Er Burak Dinler’in kafasının taşla ezildiği görüntülerde tespit edildi. Darbeyi önlemek köprüde asker kafası kesmek değildi. TÜGVA Genel Merkez Üniversite Koordinatörlüğü Teşkilatlandırma Sorumlusu Mehmet Fatih Demirci, askerleri linç edenlerin arasında.”

'AKP'NİN ARKASINDA KİMSENİN DURMAYACAĞI BİR DÖNEME GİRİYORUZ'

Erk Acerer, iktidarın oluşturmak istediği kaos planının işe yaramayacağını belirterek, 7 Haziran-15 Kasım seçimlerinde kaos planı devreye sokulduğunu ve kaybettikleri seçimleri kazandıklarını ifade etti.

O günkü ortam ile bugünkü ortamın çok farklı olduğunu ifade eden Acarer, “AKP’nin hızla oy kaybettiği, tabanını kaybettiği, yoksulluktan bunalan bir halk var. AKP’nin arkasında kimsenin durmayacağı bir döneme giriyoruz. Bürokrasi ve siyasetin içine düştüğü dillere destan suçlar var. Gazeteci ve siyasetçiye belgelerin geldiği bir çağdayız.” diye konuştu.