İstanbul Bebek'te çıplak vaziyette bank üzerinde yatarken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşıldıktan sonra gözaltına alınan Mahmut Ç.'nin, şizofreni hastası olduğu belirtildi. Mahmut Ç., Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gözlem altına alınması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Bebek'te çıplak vaziyette güneşlenirken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşıldıktan sonra kimliği tespit edilen Mahmut Ç., bugün gözaltına alındı. Mahmut Ç., emniyetteki işlemlerin ardından İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. İstanbul Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Mahmut Ç. hakkında kasten yaralama, hırsızlık, güvenlik güçlerine mukavemet ve kumar oynanması için imkân sağlama suçlarından 6 ayrı suç kaydı olduğu bildirildi.

SAVCILIK ŞÜPHELİNİN BAKIRKÖY RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ'NE SEVKİNİ İSTEDİ

Bu arada savcılık, ifadesini aldığı şüpheli Mahmut Ç.'yi, Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gözlem altına alınması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Beşiktaş ilçesi, Bebek sahilinde 30 Mayıs 2022 tarihinde bank üzerinde tamamen çıplak vaziyette bulunan M.Ç. adlı şüpheli hakkında 'hayasızca hareketler' suçundan başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü raporu doğrultusunda, şüphelide şizofreni tipi akıl hastalığının bulunduğu belirtilmekle; CMK'nın 74. maddesi uyarınca Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gözlem altına alınması hususunda Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nden talepte bulunulmuştur."