Geçtiğimiz günlerde, 11 Haziran'da  olağanüstü seçimli genel kurul yapacağı açıklanan Galatasaray'da yeni bir gelişme yaşandı. Mevcut başkan Burak Elmas'ın aday olmayacağı belirtildi.

Güçlü bir liste hazırlayarak başkanlık yarışına gireceği iddia edilen Burak Elmas, Spor Arena'nın haberine göre seçimlerde aday olmayacak.

Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk ve Nisan’da gerçekleştirilmesi planlanan olağanüstü seçim genel kurulu mahkemeye başvurarak iptal ettiren kulüp üyesi Fırat Develioğlu başkan adaylığını duyurmuştu.

Başvuruların 20 Mayıs’a kadar süreceği seçim takviminde sarı-kırmızılılar 11 Haziran’da yeni başkanını ve yönetim kurulunu seçecek.

Burak Elmas’ın ise son günlerde camianın önde gelen isimleriyle bir araya gelip seçim gündemiyle ilgili görüşmeler yaptığı bilinirken bu görüşmelerin ardından yakın çevresinin tavsiyesiyle aday olmama kararı aldığı öğrenildi.

Öte yandan başkan Elmas’ın önümüzdeki günlerde Galatasaray’ın geleceğini ilgilendiren önemli konular hakkında uzun bir konuşma yapacağı ve kulübün sorunlarını dile getireceği söyleniyor.