Netflix Türkiye, sosyal medya hesabından "Afiyet olsun!" ifadeleriyle birkaç gün önce vizyona giren ve Gina Prince'in yönettiği, aksiyon dalındaki "The Old Guard" filminden bazı sahneler paylaşıp Charlize Theron'u Twitter'den etiketledi.

Paylaşılan sahnelerde Charlize Theron'un canlandırdığı Andy karakterinin baklava yemesi yer aldı. Paylaşımın ardından bir süre sonra ise 44 yaşındaki Güney Afrikalı ve Amerikalı sinema sanatçısı "Şimdiye kadar yediğim en iyi tat. En iyisinin Gaziantep'te olduğunu duydum." anlamına gelen "Best thing I've ever tasted. Heard they have the best at Gaziantep…" ifadeleriyle yanıt verdi.Filmdeki sahnede kendisine uzatılan paketi koklayarak içinde baklava olduğunu anlayan, Theron, daha sonra tadına baktığı baklavanın Türkiye’nin doğusundan olduğunu tahmin ederek iddiayı kazanıyor.

Baklava sahnesiyle gündeme gelen, başrolünde Charlize Theron’ın yer aldığı yeni Netflix filmi “The Old Guard”, en önemli özellikler ölümsüzlük olan bir grup savaşçının maceralarını anlatıyor. Bir çizgi roman uyarlaması olan filmin yönetmen koltuğundaysa Gina Prince-Bythewood var.