Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Diyarbakır Bölge Temsilciliği, AKP’lilerin saldırısında aile bireylerini kaybeden ve adalet mücadelesi veren Şenyaşar ailesine destek ziyaretinde bulundu.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlu yaşamını yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın sorumluların cezalandırılması talebiyle Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti’ne destek ziyaretleri devam ediyor. Urfa Adliyesi önündeki “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbetlerini sürdüren aileyi, DİSK Diyarbakır Bölge Temsilciliği üyeleri ziyaret etti. Heyeti, “Sadece adalet itiyoruz” yazılı dövizle karşılayan aileye, avukatlar Serdar Tüm, Ahmet Atış ve Zeynep Dilek Polat eşlik etti.


‘ADALETSİZLİK, KABULLENİLECEK BİR ŞEY DEĞİL’

Ziyaret esnasında konuşan DİSK Diyarbakır Bölge Temsilcisi Hasar Eroğlu,  hukuksuzluğu ve adaletsizliği kabul etmenin mümkün olmadığını belirtti. Adaletin sağlanması çağrısında bulunan Eroğlu, "Bu talep henüz karşılanmadı. Aile 275 gündür adalet bekliyor. Adaletsizlik biran önce son bulmalı. Her şey açık ve somuttur. Ailenin ve kamuoyunun beklentilerinin karşılanması gerekiyor. Sonuna kadar ailenin yanında olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

Daha sonra konuşan Ferit Şenyaşar, adalet mücadelesinde yaşadıkları engellemelere dair bilgi vererek, “Bizi ayakta tutan ziyaretlerdir. Adalet gelene kadar burada olmaya devam edeceğiz” dedi.


ÇEKİM YAPAN POLİSE TEPKİ

Bu esnada anne Emine Şenyaşar, görüntü alan polislere tepki gösterdi. Katliam yapanların ellerini kollarını sallayarak Urfa’da gezdiklerini belirten anne Şenyaşar, “Gidin katliam yapanların peşinde gezin” diye belirtti.

Ailenin avukatlarından hukuki süreçle iliği bilgi alan heyet, aileyle birlikte bir süre nöbet tuttuktan sonra adliye önünden ayrıldı.