Ankara'da bir binadan atılarak öldürülen Şule Çet davası başta olmak üzere kadın cinayetleri ve erkek şiddetinden mağdur olanlara bakan avukat Umur Yıldırım'ın eski sevgilisini darp ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldı. Stajyer avukat P.S. Umur Yıldırım'ın evine gelerek de darp ettiğini belirtti.

T24'ten Gökçer Tahincioğlu'nun haberine göre, stajyer avukat olan P.S., bir süre önce ayrıldıkları Yıldırım’ın kendisini darp ettiğini belirterek şikâyetçi oldu. Yıldırım, olayla ilgili olarak poliste ifade vermezken, savcılıkta ifade vereceğini bildirdi. Tanık olarak ifade veren ortak arkadaşları ise ifadelerinde Yıldırım’ın, P.S.’yi darp ettiğini doğruladı.

Ankara’da bir gökdelenden atılarak öldürülen Şule Çet dosyasıyla adını duyuran, ardından kadınlara yönelik farklı şiddet dosyalarında da avukatlık yapan Yıldırım, sosyal medyada, bu dosyalarla ilgili olarak yaptığı çağrılar nedeniyle zaman zaman tepki de alıyordu. Yıldırım, şimdi de kadına yönelik şiddet dosyasının şüphelisi oldu.

“EVİME GELDİ, DARP ETTİ"

Polise yansıyan olayla ilgili tutanaklara göre, stajyer avukat P.S., şikâyet başvurusunda, Yıldırım ile sevgili olduklarını ve yaklaşık 1 yıldır ortak ikamette yaşadıklarını, tartışmaları neticesinde ayrılmaya karar verdiklerini ve ayrı ikametlerde yaşamaya başladıklarını, Yıldırım’ın bu durumu kabullenmekte zorlandığını anlattı.

P.S., Yıldırım’ın, arkadaşı ile yaşadığı ikamete 28 Temmuz’da gelerek konuşmak istediğini, arkadaşlarının kendilerini yalnız bıraktığını, konuşmaya başladıklarını, sonrasında tartıştıklarını, bu tartışmadan sonra ise Yıldırım’ın kendisini darp ettiğini söyledi.

Tanık R.A.T. de her iki ismin arkadaşı olduğunu, iki ismin aralarını düzeltmek için konuşmaya başladıkları esnada tartıştıklarını, P.S.’nin odadan çıkarken Yıldırım’a "S… git" dediğini, sonrasında Yıldırım’ın P.S.’yi darp ettiğini anlattı. Tanık K. K. E. de diğer tanığın beyanlarının doğru olduğunu belirterek, aynı anlatımlarda bulundu. Yıldırım ise emniyette ifade vermeyeceğini ve savcılıkta ifade vermek istediğini söyledi.