Kadın voleybolculara hakaret eden MHP’li başkana Bahçeli talimatıArtı Gerçek

A Milli Kadın Voleybol takımındaki kadınlara ilişkin cinsiyetçi ifadeler kullanan belediye başkanı sözleri karşılığında koltuğundan oldu.


MHP’li Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, A Milli Kadın Voleybol Tokyo’da olimpiyatlara katılma hakkı elde etmesinin, “Allahu Teala’nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo’ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” ifadelerini kullanmıştı. Tepki çeken açıklamaya MHP lideri Devlet Bahçeli müdahale etti.

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Şahin hakkında soruşturma başlatıldığını ifade ederek, ‘Böyle bir paylaşımı kabul etmelerinin kesinlikle mümkün olamaz. Ay yıldızlı formayı en yukarıya çıkaran Filenin Sultanları’nı büyük bir gururla izliyoruz, başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Genel Başkanımız da grup konuşmasında mili takımımızı tebrik etti. İl başkanımızla görüştüm, savunmasını istedik, gereken ne ise yapacağız” dedi.

Twitter'dan aldıkları kararı duyuran Sadir Durmaz, ''Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları halkında yapmış olduğu çirkin paylaşımı nedeniyle; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür..Kamuoyuna saygıyla duyurulur...'' ifadelerini kullandı.