CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun SADAT'a düzenlediği ziyaretin ardından seçim güvenliği tartışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, bugünkü grup toplantısında konuyla ilgili olarak, "SADAT'ın yöneticileriyle, kendileriyle, yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde, bunun darbeci bir oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor" ifadelerini kullandı.

Ancak Erdoğan'ın SADAT yöneticileriyle hiçbir alakasının olmadığı yönündeki açıklaması, bir dönem Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurul Üyeliği yapan Adnan Tanrıverdi'nin 2018'deki katıldığı Güvenlik Zirvesi toplantısındaki fotoğraqfı paylaşıldı.

Ocak 2018'de Efrin'e yönelik askeri harekatın ardından Güvenlik Zirvesi'ne katılan ve toplantıda MİT Başkanı Hakan Fidan'ın yanına oturan Tanrıverdi o dönemde de tartışma yaratmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tanrıverdi'nin katıldığı toplantının fotoğrafını paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan “SADAT ile alakam yok” demişsin. Tanıştırayım, devlet sırlarının konuşulduğu toplantıda solundaki 6. kişi SADAT'ın kurucusu. Silah tüccarı. Başkenti İstanbul, dili Arapça olan yeni bir devlet kurmak istiyor. Bu başdanışmanından dinlediklerini bize de anlat, aydınlanalım."