Kitchen Guerilla'dan korona günlerinde dayanışma çağrısıArtı Gerçek

Almanya'da salgın günlerinde bir grup evsizlerle ve ihtiyaç sahipleriyle dayanışmak için yeni bir proje başlattı


ARTI GERÇEK- Almanya'nın Hamburg kentinde "Mutfak Gerillaları" adlı oluşum, evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştırıyor. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu oluşum zorlanmaya başladı, yeni bir proje oluşturdu: Dayanışma Mutfağı.

Almanya'nın Hamburg kentinde adı Kitchen Guerilla (Mutfak Gerillaları) olan, dayanışmaya dayalı bir mutfak var. Burası hem bir restoran hem de evsizlere ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz yemek dağıtan bir yer. Fakat corona salgını ile birlikte mutfak gerilları çalışamaz hale gelmiş durumda. Bu nedenle çalışanların temel giderlerini karşılamak da yeni bir proje başlatıldı.

Bu yeni projenin adı, SoliKüche (Dayanışma Mutfağı). SoliKüche'de evsizler ve ihtiyaç sahipleri için ayrı ayrı paketlenmiş gıda paketleri hazırlıyorlar. Her biri tam bir yemek ve taze meyve içeriyor.  

Gıda paketleri resmi olarak satışa sunuldu. Satış fiyatından küçük bir miktar doğrudan Kitchen Guerilla ya gidiyor. Herhangi bir kar elde etmiyorlar. Hedefleri bu zor günlerde varlıklarını güvenceye almak, işlerini korumak, ihtiyaç sahiplerine de yemek ulaştırmaya devam etmek.

 

BAĞLANTILI HABERLER