Dersim Ovacık ilçesi Yaylagünü köyünde 15 Haziran’da hayvanları otlatırken kaybolan 28 yaşındaki Engin Eroğlu’ndan tüm aramalara rağmen 11 gündür haber alınamıyor.

Birçok kentten gelen arama kurtarma ekipleri, Munzur suyunda arama çalışmalarını sürdürüyor.

MUNZUR’A DÜŞMESİNDEN ŞÜPHELENİYOR

Engin Eroğlu’nun, yolcu otobüsünden kopan yan bagaj kapısının çarpması sonucu Munzur suyuna düşmesinden şüpheleniliyor. Söz konusu otobüste bir yolcu tarafından çekilen görüntülerde Eroğlu’nun göründüğü noktada yapılan incelemede, şapkası ve cep telefonunun yanı sıra kan izlerine rastlanmıştı. Olaydan hemen sonra Eroğlu’nun babası İbrahim Eroğlu’ndan alınan kan örneği, suyun kıyısında bulunan kan izlerinin Eroğlu’na ait olup olmadığını netleştirilmesi için Van Yüzüncüyıl Üniversitesi’ne gönderildi.

KAN İZLERİ ENGİN EROĞLU’NA AİT

Yapılan DNA testinde, Munzur kıyısında bulunan kan izlerinin Engin Eroğlu’na ait olduğu tespit edildi.  Ağabey Ahmet Eroğlu da kan izlerinin kardeşine ait olduğunu belirterek, ancak Engin’e çarptığı düşünülen aracın tespiti konusunda henüz bir bilgi alamadıklarını söyledi.

Dersim'de Engin Eroğlu'nu arayan kurtarma ekipleri, sosyal medyadan yaptığı çağrıda, aramaların yetersiz olduğunu, 'akıntı su tecrübesi' olan ekiplere ihtiyaç olduğunu duyurarak yardım istedi.  

 

 

"Dersim Ovacık’ta günlerdir 28 yaşındaki Engin Eroğlu'na ulaşmaya çalışılıyor ama aramalar yetersiz.
AKINTI SU TECRÜBESİ olan ekiplere ihtiyaç var."