Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Haydar Baykan, Rektör Mehmet Turgut hakkında, kendisine ağır hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle savcılığa şikayette bulundu. ‘CHP İl Başkanı'nın eleştirisini sosyal medyada beğenmişsin' diyerek konuyu değiştirmek suretiyle bir tartışma ortamı oluşturduğunu söyleyen Öğretim Üyesi Baykan, şikayet dilekçesinde yer alan ifadelere göre Rektör Turgut, topluluğun içerisinde Baykan'a, ‘Sen psikopatsın, geri zekalısın’ diye bağırdı. 15 Şubat'ta yaşanan olay üniversitede geniş yankı yarattı.

Sözcü’de yer alan haberde Rektör Turgut iddialar ile ilgili, “Toplantıyı Rektör'ün izni olmadan terk eden bir akademisyen. Bu arkadaş sorunlu, sıkıntılı. Hasta ruhlu bir arkadaş. Ben de hakkında tutanak tuttum. Hakaret de etmedim” cevabını verdi.

‘TABİ Kİ SENİ DE TAKİP EDİYORUM, SEN PSİKOPATSIN'

Şikayet dilekçesinde yer alan Doç. Dr. Baykan'ın ifadeleri özetle şöyle: “Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Rektör Mehmet Turgut, bölümümüzle ilgili toplantı yaptı. Toplantı sırasında bölümümüzle ilgili konular konuşulurken ben kendi düşüncelerimi söyledim. ‘CHP İl Başkanı'nın eleştirisini sosyal medyada beğenmişsin' diyerek konuyu değiştirmek suretiyle bir tartışma ortamı oluşturdu. Ben de ‘Hocam beni mi takip ediyorsunuz?' demem üzerine ‘Evet ben tabi ki seni de takip ediyorum, sen psikopatsın' dedi. Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunacağımı söyleyerek toplantı salonundan dışarı çıktım.”