QSD Komutanı Mazlum Kobane, Trump'la görüştüArtı Gerçek

Trump, 'Nazik sözleriniz ve cesaretiniz için teşekkür ederim General Mazlum. Lütfen en içten saygılarımı Kürt halkına iletin. Seni görmeyi sabırsızlıkla bekliyeceğim.' dedi.


ARTI GERÇEK -  ABD Başkanı Donald Trump bugün, Türkiye'ye yönelik yaptırımları kaldırdığını açıkladığı basın toplantısında, "General Mazlum'a teşekkür ediyorum, kendisi harika bir konuşma yaptı ve IŞİD'e karşı mücadeleye devam edecekleri sözünü verdi" demişti.

Trump daha sonra teşekkürünü Twitter'dan da sürdürdü. Trump, Suriye Demokratk Güçleri Basın Sözcüsü Mustafa Bali'yi etiketleyerek, "Nazik sözleriniz ve cesaretiniz için teşekkür ederim General Mazloum. Lütfen en içten saygılarımı Kürt halkına iletin. Seni yakın bir zamanda görmeyi sabırsızlıkla bekliyeceğim. @mustefabali" dedi.

Mustafa Bali de Mazlum Kobane'nin cevabını Twitter hesabından paylaştı: "GENEL MAZLUM: Başkan Trump ile konuştum ve kendisine büyük çabaları olmadan mümkün olmayacak olan ateşkes sırasında Türkiye'nin ihlallerini açıkladım.

Başkan Trump'a, halkımıza yönelik acımasız Türk saldırılarını ve cihatçı gruplarını durduran yorucu çabaları için teşekkür ediyoruz.

Başkan Trump, çeşitli alanlarda SDF ile ortaklık ve uzun vadeli destek sağlama sözü verdi."

Bu arada Mazlum Kobane adına bir Twitter hesabı açıldığı duyuruldu. 

BAĞLANTILI HABERLER