Silivri’de sahilde yürürken 7 kişilik grubun saldırısına uğrayan iki kardeşten biri doğum gününde toprağa verildi. Ağır yaralanan kardeşin tedavisi devam ediyor.

İsanbul Silivri’de 17 Mayıs günü, Metehan Kaya ağabeyi Mertcan Kaya ile buluşmak üzere sahilde yürürken 7 kişilik bir grubun sözlü tacizine ve saldırısına maruz kaldı. Bu sırada kardeşinin darp edildiğini gören ağabeyi Mertcan Kaya da olay yerine geldi. Ancak çıkan kavgada her iki kardeş de birçok yerinden bıçaklanarak ağır şekilde yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis kavgaya karışanları gözaltına alırken, yaralı kardeşler ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Mertcan Kaya tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Mesleğinin aşçılık olduğu öğrenilen 24 yaşındaki Mertcan Kaya dün doğum gününde toprağa verildi. Ailesi ve yakınları cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu.

Bu arada, gözaltına alınan 7 kişiden suçunu itiraf eden Alican A. tutuklanırken, diğer şüpheliler serbest bırakıldı. Mertcan Kaya’nın yakınları ve sevenleri bu karara tepki gösterirken, sosyal medyada #MertcanKayaİçinAdalet etiketine destek talep etti. (ANKA)