Suya her ay zam yapan AKP’li büyükşehir belediyesine tepki: El insaf!Artı Gerçek

CHP Bursa Milletvekili Kayışoğlu, 'İnsan suya her ay zam yapar mı insaf' diye tepki gösterdi.


AKP'li Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin suya Eylül 2019'dan itibaren her ay zam yaptığı, Şubat ayındaki indirimden sonra da zammını devam ettirdiği ortaya çıktı. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu, BUSKİ'nin su faturalarını paylaşarak, "İnsan suya her ay zam yapar mı insaf" diye tepki gösterdi.

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül 2019’da 3 TL 2 kuruş olan su fiyatını Mayıs 2020’de 3 TL 72 kuruş olarak tüketiciye yansıttığı görüldü.

“EL İNSAF, SUYA HER AY ZAM YAPAR MI İNSAN”

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Kayışoğlu, AKP’li Büyükşehir Belediyesinin 9 aydır suya zam yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Velhasıl Bursa sudan ibarettir demiş ya Evliya Çelebi. AKP’liler durur mu bunu fırsata çevirirler ve velhasıl Bursalılar en pahalı suyu tüketirler hem de her ay zamlı tarifeyle…

*Son okuma tarihlerine göre su fiyatı:

Eylül: 3,02 TL

Ekim: 3,05 TL

Kasım: 3,08 TL

Aralık: 3,14 TL

Ocak: 3,62 TL

Şubat: 3,17 TL

Mart: 3,69  TL

Nisan: 3,70 TL

Mayıs: 3,72 TL

Bursa’da su Uludağ’dan barajlara dolarla akıyor galiba. Her ay zam yapar mı insan insaf! Kamuoyu baskısıyla Şubatta yapılan indirimin acısı sonraki aylarda çıkarılmış…”
ZAM YAPTI, TASARRUF ÇAĞRISINDA BULUNDU

Sözcü’de yer alan habere göre suya her ay zam yapan AKP’li Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, Bursalılara tasarruf çağrısında bulundu. Aktaş, son 100 yılın en kurak beşinci mevsimini, son 15 yılın ise en kurak mevsimini yaşadıklarını hatırlatarak, Bursalılardan suyun tasarruflu kullanılması noktasında destek beklediklerini ifade etti.

Barajlardaki doluluk oranlarının insanları yanıltmaması gerektiğini kaydeden AKP’li Başkan Aktaş, “Son yağmurlar biraz rahatlattı fakat su çok değerli. Bu nedenle tasarrufa azami derecede dikkat etmeliyiz. Sıkıntımız yok fakat zorda kalmamak için geleceği düşünmek zorundayız” diye konuştu.