Türkiye, Pakistan ve Malezya ile ortak TV kanalı kuracak: 'Müslümana özel medya'Artı Gerçek

AKP hükümeti, İslamofobiyle mücadele etmek için Pakistan ve Malezya ile birlikte İngilizce yayın yapan ortak bir televizyon kanalı kuracak.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ve Pakistan Başbakanı İmran Han, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu kapsamında bulundukları New York'ta üçlü bir toplantı yaptı.

Başbakan Han, toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Mahathir ve ben bugün yaptığımız toplantıda üç ülke olarak ortaklaşa, İslamofobi'nin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek ve yüce dinimiz İslam hakkında yanlış bilinenleri düzeltmek için İngilizce dilinde bir kanal kurma kararı aldık" dedi.

'MÜSLÜMANLARA ÖZEL MEDYA'

Kişilerin Müslümanlara karşı birleştiren yanlış algılamaların bu yolla düzeltileceğini savunan Han, "Dini değerlere hakaret meselesi doğru bir şekilde anlatılacak, insanları bilgilendirmek ve eğitmek için Müslümanların tarihini anlatan film ve diziler üretilecek ve Müslümanlara özel bir medya hayata geçecek" ifadelerini kullandı. 

BAĞLANTILI HABERLER