Haftalık mizah ve karikatür dergisi Uykusuz, dijital yayın platformu Netflix’in büyük ilgi gören ‘Squid Game’ dizisini ‘dolar‘ göndermesiyle kapağına taşıdı. Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından rekor seviyelerine yükselen dolar/TL, son olarak Erdoğan'ın Suriye açıklaması sonrası bir rekor daha kırarak uluslararası piyasada 9 TL'yi aşmıştı.

TCMB'nin faiz kararının ardından tarihi rekor seviyelerine yükselen dolar/TL, bu haftaya da rekorla başladı.

11 Ekim Pazartesi akşamı Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye ile ilgili sözleri sonrasında dolar, uluslararası piyasada 9.0152 seviyesine geldi. Euro/TL ise 10,4211 seviyelerinde işlem gördü.

‘SQUID GAME’ KAPAĞI

Mizah dergisi Uykusuz, bu haftaki kapağında Netflix'te yayınlanan ve büyük ilgi gören Squid Game dizisini kullanarak doların 9 TL'yi aşmasına gönderme yaptı.

Derginin kapağında "Dolar 9 TL'yi aştı" notu ile "Dilerseniz oy çokluğuyla oyunu sonlandırabilirsiniz" karikatürü yer aldı.

DİZİNİN KONUSU NE?

Netflix platformunda yayınlanan ve popülerliği her geçen gün hızla artan Güney Kore yapımı Squid Game dizisinde borca batmış çaresiz kişiler, gizemli bir örgütün hazırladığı platformlardaki çocuk oyunlarını oynayarak yüksek miktarlarda para kazanmak için birbirleriyle mücadele ediyor. Oyunların sonunda kaybedenler öldürülüyor. Oyuncular, isterlerse oy çoğunluğu ile oyuna son verebiliyor.

Uykusuz'un bu haftaki kapağı şöyle: