KESK Kadın Meclisi: Yaşamı da sözleşmeyi de savunacağız

KESK Kadın Meclisi: Yaşamı da sözleşmeyi de savunacağız
Yayınlanma:
A+ A-
KESK'li kadınlar, İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaktan vazgeçmeyeceklerini belirterek, 'Yaşamı savunmaya devam edeceğiz' dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Antalya Kadın Meclisi, İstanbul Sözleşmesi’nin fesih işleminin iptali istemiyle açılan davaya dair Danıştay 10’uncu Dairesi’nde görülen duruşmaya ilişkin Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi'nde açıklama yaptı. Açıklamada, KESK Antalya Kadın Meclisi adına konuşan SES Antalya Şube Eşbaşkanı Şükran İçöz, Danıştay'ın Anayasaya aykırı bir şekilde alınan İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptaliyle ilgili yapılan yüzlerce başvuruyu uzun süre bekleterek, kararın uygulamaya gireceği 1 Temmuz’a 2 gün kala yürütmenin durdurulması talebini reddettiğini açıkladığını anımsattı.

'HAKLARIMIZ İÇİN KARARLIYIZ'

İstanbul Sözleşmesi'nden bir gece yarısı çekilme kararı alındığı günden itibaren hukuksuz karara karşı her alanda mücadeleyi sürdürdüklerini vurgulayan İçöz, "Cinsiyeti ve cinsel yönelimi nedeniyle hiç kimsenin ayrımcı, eşitsiz uygulamalara maruz kalmadığı bir yaşamı savunuyoruz. Bu yaşamı sağlamak için İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaktan vazgeçmiyoruz" dedi. (MA)