Sokakta tanımadığı kadına şiddet uyguladı: Altı yıla kadar hapsi isteniyor

Sokakta tanımadığı kadına şiddet uyguladı: Altı yıla kadar hapsi isteniyor
Yayınlanma:
A+ A-
Zonguldak’ta 34 yaşındaki kadın hiç tanımadığı Ümit K. tarafından sokak ortasında saldırıya uğramıştı. Tutuklanıp, dört ay sonra serbest bırakılan Ümit K. hakkında kasten yaralama suçundan altı yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Artı Gerçek - Zonguldak’ta sokak ortasında tanımadığı Ümit K. tarafından Gamze Kavraz saldırıya uğradı. Ümit K. tutuklandıktan dört ay sonra serbest bırakıldı. Ümit K. hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. İddianamede, Ümit K. hakkında iki yıldan altı yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını istedi.

Özel bir firmada sekreter olarak çalışan Gamze Kavraz, arkadaşını beklediği sırada parktan koşarak gelen kişinin yumruklu saldırısına uğradı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Başına aldığı darbeyle yere düşen Gamze Kavraz'ın iki ön dişi kırıldı, yüzünde morluklar oluştu. Gamze'nin tanımadığı saldırgan ise koşarak uzaklaştı.

30 Temmuz 2022’de yaşananların ardından çağırılan sağlık ekibinin ilk müdahalesi sonrası Gamze Kavraz, Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Kaçan saldırgan Ümit K. ise aynı gün yakalanarak gözaltına alındı. Saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı.

CEZAİ EHLİYETİ TAM ÇIKTI

Hırsızlık, mala zarar verme, konut dokunulmazlığının ihlali gibi 20’ye yakın suç kaydı bulunan Ümit K. savcılık ifadesinde psikolojik sorunları olduğunu iddia etti.

Pişman olduğunu belirten saldırganın, yapılan psikiyatrik muayenede cezai ehliyetinin tam olduğu tespit edildi. Ümit K., tutuklandıktan dört ay sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayla ilgili Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma tamamlanıp, Gamze Kavraz’ın yüzünde iz kalmasına neden olan Ümit K. hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. İddianamede, Ümit K. hakkında iki yıldan altı yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını istedi.

Ümit K. ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.(DHA)

Öne Çıkanlar