Uzaklaştırma kararına rağmen boşandığı kadına kimyasal maddeyle saldırdı

Uzaklaştırma kararına rağmen boşandığı kadına kimyasal maddeyle saldırdı
Yayınlanma:
A+ A-
Bayrampaşa’da Yusuf Çavdar adlı erkek uzaklaştırma kararına rağmen kendisinden boşanan Yasemin Aksoy’a kimyasal madde ile saldırdı. Aksoy, "Şikayette bulundum, hiçbir ceza almadı. Üç kez uzaklaşma kararını ihlal etti, ceza almadı" dedi.

Artı Gerçek – İstanbul Bayrampaşa'da yaşayan Yasemin Aksoy, bir yıl önce boşandığı ve uzaklaştırma kararı aldırdığı Yusuf Çavdar'ın kimyasal maddeli saldırısına uğradı. Aksoy'un yüzünde ve boynunda yanıklar oluştu. Yaşadığı anları anlatan Yasemin Aksoy, "Şikayette bulundum, hiçbir ceza almadı. Üç kez uzaklaşma kararını ihlal etti, ceza almadı" dedi. Fail, "Kadına karşı basit yaralama" suçundan tutuklandı.

DHA’nın haberine göre Bayrampaşa'da yaşayan, Yasemin Aksoy, 12 yıl evli kaldığı Yusuf Çavdar ile bir yıl önce boşandı. Ayrılığın ardından Aksoy’u taciz eden Yusuf Çavdar hakkında, uzaklaştırma kararı verildi. Ancak Çavdar Aksoy’u rahatsız etmeye devam etti. Aksoy çocuğunu hastaneye götürdüğü sırada da Çavdar tarafından darbedildi. Yasemin Aksoy, önceki gün sabah saatlerinde de Bayrampaşa Muratpaşa Mahallesi'ndeki evinden işe gitmek için ayrıldı. Bu sırada park halindeki araçların arkasına gizlenen Yusuf Çavdar, Aksoy'un yolunu kesti. Çavdar bir süre tartıştığı kadınının yüzüne, 'Güzelliğine mi güveniyorsun?' diyerek kimyasal madde attı. Komşuları ve çevredekilerin yardıma koştuğu kadın, hastaneye kaldırıldı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan kadın, Yusuf Çavdar’dan şikayetçi oldu. Polis, Yusuf Çavdar'ı yakaladı.

'3 KERE UZAKLAŞTIRMA KARARINI İHLAL ETTİ'

Yaşadığı anları anlatan Yasemin Aksoy, "Mahallemizden bir komşu yüzümü yıkamış. O sayede yüzümde hafif yanıklar oldu. Boynum kötü halde. Uzaklaştırma kararı olmasına rağmen, sürekli peşimdeydi. Atölyeme ses kayıt cihazı yerleştirmişti. Şikayette bulundum, hiçbir ceza almadı. Üç kez uzaklaşma kararını ihlal etti, ceza almadı" şeklinde konuştu

'ARTIK AĞIR CEZA ALMALARI LAZIM'

Daha önce de hastanede darbedildiğini söyleyen Aksoy, "Büyük oğlumu hastaneye götürdüğüm sırada, bina önünde beni darbetti. Yine cezai işlem yapılmadı ve sonuçları bu oldu. Ölebilirdim, daha kötü yaralar almış da olabilirdim. Silah ya da bıçakla da gelmiş olabilirdi. Madde kullanmış olmasından şüphe ediyorum. Hakaretli sözleri zaten vardı. Yani neden insan gibi evlenip, boşanamıyoruz? Benim gibi nice insanlar var. Süreç hızlı işlemiyor. Karakola gidiyorsun bir şey yapmıyorlar. Polis memuru benim yanıma gelene kadar, adam uçup gidiyor. Polisler de belki ellerinden geleni yapıyorlar ama, fazlasını yapmıyorlar. Savcı nasıl olsa bırakacak diye düşünüyorlar. Bunların artık ağırlaştırılmış bir ceza almaları şart. 3-6 ay sonra bırakıldığında ne olacak. Tekrar aynı şeyi yaşayacağım. Bir psikopat yüzünden şehir mi değiştireceğim. Adımı, hayatımı, ismimi, yüzümü mü değiştireceğim. Kadın hakları var diyorlar ama, maalesef göremedim. Kaç şikayet dilekçem var. Bizzat savcının odasına daldım, ölmeyim diye. Savcı beni dışarı çıkardı, 'Ne hakla odama böyle girersin, bu hakkı nereden buluyorsun?' dedi. İşte sonucu da bu oldu" dedi.

BASİT YARALAMADAN TUTUKLANDI

Yusuf Çavdar polisteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Mahkeme kararında, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü raporuna göre şikayetçinin yüzünde, boynunda ve bacaklarında yüzde 15'lik ikinci derece yanık bulunduğunun tespit edildiğini belirtti. Şüpheli Çavdar'ın olayı dolaylı olarak kabul etmesi, delil durumu, şüphelinin kaçma şüphesi, delilleri yok etme, gizleme ve değiştirme, tanık veya mağdurları baskı girişiminde bulunması ihtimali dikkate alarak "Kadına karşı basit yaralama" suçundan tutuklanmasına karar verdi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar