Yeşim Sönmez'i öldüren Başaran Çevikoğlu'na ‘iyi hal’ indirimi

Yeşim Sönmez'i öldüren Başaran Çevikoğlu'na ‘iyi hal’ indirimi
Zonguldak’ta Yeşim Sönmez, görüşme teklifini reddettiği Başaran Çevikoğlu tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Çevikoğlu, ‘iyi hal’ indirimiyle müebbet hapse çarptırıldı.

Artı Gerçek - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Yeşim Sönmez, 30 Nisan 2023’te evin önüne gelen Başaran Çevikoğlu tarafından pompalı tüfekle yaralandı. Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bu sırada saldırgan kaçtı. Yeşim Sönmez, kaldırıldığı Ereğli Devlet Hastanesi'nde öldü.

Başaran Çevikoğlu yakalanıp, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’nde davanın karar duruşması görüldü. Duruşmada, öldürülen kadının ailesi ile tutuklu sanık ve taraf avukatları hazır bulundu. Mahkeme heyeti Çevikoğlu’na ‘Tasarlayarak kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezasına karar verdi. İyi hal indirimi uygulanan sanığın cezası ‘müebbet hapse’ indirildi.

KARARI İSTİNAFA GÖTÜRECEKLER

Sönmez’in acılı annesi Emine Leyla Sönmez, karara tepki göstererek, “Böyle bir olayda bu nasıl karar? Tasarlayarak adam öldürme suçu sabit bir katile nasıl olur da iyi halden indirim yapılır?” dedi. Mahkeme çıkışında aile üyeleri kararı istinafa götüreceklerini belirtti. (DHA)

Öne Çıkanlar