1 kadın 1 erkek ekranlara dönüyor, ilk görüntüler paylaşıldı

1 kadın 1 erkek ekranlara dönüyor, ilk görüntüler paylaşıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Demet Evgar, Emre Karayel’le başrollerini paylaştığı yeniden çekilen ‘1 Kadın 1 Erkek’ dizisinin ilk görüntülerini paylaştı. Evgar dizi için “Yakında” notunu düştü.

Artı Gerçek- Demet Evgar ve Emre Karayel'in oynadığı durum komedisi türündeki '1 Kadın 1 Erkek' dizisi ekranlara geri dönüyor.

Kanada yapımı ‘Un gars, une fille’ dizisinden uyarlanarak hazırlanan dizi, Zeynep ve Ozan'ın ilişkisini ve yaşadıkları hayatı konu alıyor.

'YAKINDA'

Yedi yıl önce final yapan dizinin yeniden çekildiği duyurulmuş ancak tarih verilmemişti. Demet Evgar, Twitter hesabından diziden bi kesiti “Yakında” notuyla paylaştı.

NEREDE YAYIMLANACAK?

Dizinin eski bölümleri Netflix'te izleniyor. Yeni bölümlerin ise Blue TV'de yayımlanabileceği söyleniyor.

2 Ekim 2008’de TürkMax’ta yayınlanmaya başlayan ‘1 Kadın 1 Erkek’, 2012 yılında Star TV’ye transfer oldu. Dizi, 8 Aralık 2013 tarihindeki yayınlanan 375’inci bölümüyle final yaptı. 11 Eylül 2014’te '1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk' olarak FOX’ta yeniden ekranlara dönen dizi, 8 Nisan 2015’te yayınlanan 416’ncı bölümüyle bir kez daha final yaptı.

RTÜK ELİYLE EVLENDİRİLMİŞLERDİ

Evli olmadan aynı evde yaşayan Zeynep ve Ozan, sonradan evlendirilmişlerdi. Dizinin özgün versiyonunda böyle bir gelişme yer almıyordu. Bu gelişme, "müdahale" olarak yorumlanmış ve dizi yapımcılarına bu baskının siyasiler aracılığıyla ve RTÜK kanalıyla yapıldığı yazılmıştı.

EVLİLİK DIŞI ÇOCUK İLE VEDA ETMİŞTİ

Ancak, Zeynep ve Ozan evlenmeden önceki son finalinde “evlilik dışı” bir bebek müjdesi verdi. Bu sahneler, diziye yönelik baskılara bir 'giderayak golü' olarak yorumlanmıştı.

Dizinin genel yönetmeni Müge Turalı ise, "1 Erkek 1 Kadın yayınlandığı ülkelerin kültürel ve toplumsal yapılarına göre uyarlanabilen bir format. Bugüne kadar yayınlandığı ülkelerin bazılarında projenin oyuncuları hiç evlenmediler, bazılarında ise mesela Lübnan’da başından beri evliler. İzleyicilerimizden çiftimizin evlenmesi konusunda herhangi bir talep almadık” açıklamasını yapmıştı.

Dizide Demet Evgar’ın canlandırdığı Zeynep, uzun süredir aynı evde yaşadığı Emre Karayel’in hayat verdiği Ozan’ı evliliğe ikna etmek için çaba sarfediyor ancak Ozan ısrarla evliliğe inanmadığını dile getiriyordu.

Aynı dönemde 'Behzat Ç.' dizisi de hedefteydi ve Behzat ile Savcı Esra karakterlerinin de 'evlilik dışı ilişkiyi meşrulaştırdıkları' gerekçesiyle gelen baskılara üzerine nikah masasına oturtulduğu iddia ediliyordu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar