16 yaşındaki piyanist Can Saraç'a İtalya'dan Michelangeli Ödülü

16 yaşındaki piyanist Can Saraç'a İtalya'dan Michelangeli Ödülü
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi Can Saraç, İtalya'da düzenlenen Piano Academy Eppan piyano yarışmasında birinci olarak Michelangeli Ödülü'ne değer görüldü. 16 yaşındaki genç piyanistin ödül haberine İtalyan Andante dergisi yer verdi.

Artı Gerçek - Akademiye Türkiye'den katılan en geç piyanist olan Can Saraç İtalya'da bu Cumartesi düzenlenen Piano Academy Eppan piyano yarışmasında birinci olarak Michelangeli Ödülü'ne değer görüldü. Saraç ayrıca, Eppan şehri tarafından verilen 5 bin euro ödülün de sahibi oldu.

16 yaşındaki İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kendisini yetiştiren öğretmenlerine ve ailesine teşekkür etti.

Genç piyanist Can Saraç'ın paylaşımı şöyle:

Saraç, ödülünü sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaştı: "Ülkeme, beni yetiştiren öğretmenlerime, aileme ve dinleyicilerime sözüm vardı ve kazandım! İtalya'da bu cumartesi düzenlenen Piano Academy Eppan piyano yarışmasında Michelangeli Ödülü'nü kazanarak birinci oldum! Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını başarılarımızla kutlamaya devam."

5 yaşından beri piyano çalan ve eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başlayan Can Saraç, 3 senedir Münih Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde üstün yetenekli öğrencilerin kabul edildiği bölümde eğitimine devam ediyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar