5. Istanbul Offline Şiir Festivali başlıyor

5. Istanbul Offline Şiir Festivali başlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
5. Istanbul Offline Şiir Festivali 3-5 Kasım tarihleri arasında, 12 ülkeden toplam 22 şairin katılımıyla gerçekleşiyor.

Artı Gerçek - 5. Istanbul Offline Şiir Festivali 3-5 Kasım tarihleri arasında "Zaman Yolcusu Kalmasın" Geçmişe mi Geleceği mi, siz ne tarafa gidiyorsunuz? temasıyla başlayacak. 12 ülkeden toplam 22 şairin katılımıyla gerçekleşecek festivalin bu yılki onur konuğu, şair Hilmi Yavuz olacak.

5-istanbul-offline-festival-sairler.jpg

5. İstanbul Offline Uluslararası Şiir Festivali 3-5 Kasım 2022 tarihleri arasında çok sayıda ülkeden şair ve sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek. Avrupa Şiir Festivalleri birliği Versopolis üyesi olan ve bu sene "Zaman Yolcusu Kalmasın" Geçmişe mi Geleceği mi, siz ne tarafa gidiyorsunuz? temasını gündeme getirecek olan festival, farklı ülkelerden şairler arasındaki dostluk, etkilenme, tartışma ve iş birliklerini konu alıyor.

5-istanbul-offline-festival.jpg

İstanbul Offline Festivali kapsamında şiir performanslarının yanı sıra çeşitli mekânlarda şiir dinletisi, söyleşi, yuvarlak masa toplantısı, dans ve müzik performansları da düzenleniyor. Bu yıl festivale şair Hilmi Yavuz onur konuğu olarak katılıyor.

5-istanbul-offline-festival-program.jpg

FESTİVALE KATILACAK ŞAİR VE SANATÇILAR:

Festival Onur Konuğu: Hilmi Yavuz (Türkiye), Aljaž Koprivnikar (Slovenya), Altay Öktem (Türkiye), Athena Farrokhzad (İsveç), Cansu Fırıncı (Türkiye), Carolyn Forche (ABD), Daniela Danz (Almanya), Didem Gülçin Erdem (Türkiye), Ecem Dilan Köse (Türkiye), Emrullah Alp (Türkiye), Guy Helminger (Lüksemburg), Haydar Ergülen (Türkiye), Ida Börjel (İsveç), John Casquarelli (ABD), Leonard Schwartz (ABD), Madara Gruntmane (Latvia), Nihat Özdal (Türkiye), Nilay Özer (Türkiye), Patrick Cotter (Ireland), Sonnet Mondal (Hindistan), Thanos Gogos (Yunanistan), Umut Sevgül (Türkiye), Yazı Köz (Türkiye).

5. ISTANBUL Offline Uluslararası Şiir Festivali, Avrupa şiir festivalleri birliği Versopolis, İsveç Kültür Fonu, Tarabya Kültür Akademisi, Letonya Edebiyat Fonu, Boğaziçi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, DAM ve Artful Ajansının katkılarıyla, Mavi Delta Yayınları tarafından düzenleniyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar