Altın Palmiye ödüllü yönetmenin yeni filmi belli oldu: Keanu Reeves kadroda

Altın Palmiye ödüllü yönetmenin yeni filmi belli oldu: Keanu Reeves kadroda
İki Altın Palmiye ödüllü İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un yeni filmi 'The Entertainment System Is Down'ın oyuncu kadrosunda Keanu Reeves'in de yer alabilir. Reeves'in rolünün detayları şimdilik bilinmiyor.

Artı Gerçek - 'Hüzün Üçgeni' (Triangle of Sadness) ve 'Square' filmleriyle Cannes Film Festivali'nde iki kez büyük ödül Altın Palmiye'yi kazanan İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un yeni filmi 'The Entertainment System Is Down'dan ayrıntılar gelmeye başaldı.

John Wick ve Matrix üçlemesinde canlandırdığı rollerle kariyerinin zirvesine ulaşan oyuncu Keanu Reeves'in Östlund'un yeni filminde rol almak için görüşmeler yaptığı öğrenildi.

YOLCULAR ARASINDAKİ KAOSU ANLATAN UZUN MESAFELİ BİR UÇUŞTA GEÇECEK

Variety'nin haberinde yer alan bilgilere göre, kara komedi ve toplumsal hiciv ağırlıklı filmleriyle tanınan Östlund'un yeni filminde yine benzer öğeler ağırlıkta ve bu kez hikaye, yolcular arasında kaos ve öfkeye yol açan uzun mesafeli bir uçuşta geçiyor.

Keanu Reeves'in rolünün ayrıntıları bilinmiyor ancak Reeves muhtemelen dünyaca tanınmış birçok oyuncunun yer alacağı bir kadronun parçası olacak.

CANNES'DAKİ GÖSTERİM SIRASINDA SALONU TERK EDENLER OLACAK

Geçen yıl proje hakkında konuşan Östlund, Variety'ye verdiği demeçte "İnsanların uçak gibi küçük bir alanda nasıl etkileşime girdiğine dair bir çalışma" olacağını ve "modern insanın bu koşullar altında nasıl mahvolduğuna bakacağını" söylemişti.

Yönetmen ayrıca filmin gösterimi sırasında salonu terk edenler olacağını hatta bunun, Cannes Film Festivali tarihindeki en kalabalık terk edişlere neden olmasını umduğunu ifade etmişti. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar