'Atatürk', vizyondaki 3'üncü gününde gişenin zirvesinde

'Atatürk', vizyondaki 3'üncü gününde gişenin zirvesinde
Yayınlanma:
A+ A-
Son ayların en çok konuşulan yapımlarından 'Atatürk', vizyondaki 3'üncü gününde 269 bin 113 seyirci tarafından izlenerek gişenin tepesine yerleşti. Film, gösterimdeki ilk haftasında yılın ‘En İyi Açılış Yapan' yerli drama filmi oldu.

Artı Gerçek - Başrolünde Aras Bulut İynemli'nin yer aldığı, bu yılın en çok konuşulan yerli yapımlarından Atatürk '1881-1919' filminin ilk bölümü 3 Kasım’da vizyona girdi. Film, gösterime girdiği ilk üç günde gişenin zirvesine yerleşti.

Box Office Türkiye'nin açıkladığı rakamlara göre Atatürk (1881-1919), gösterime girdiği ilk üç günde 269 bin 113 seyirci tarafından izlenerek yılın ‘En İyi Açılış Yapan’ yerli drama filmi oldu.

f4xzmnzwoaam0xl-1692989133-doon-jpg-002.webp

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı, senaryosu Necati Şahin’e ait filmde; Atatürk rolünü Aras Bulut İynemli, Zübeyde Hanım’ı Songül Öden, Enver Paşa’yı Sarp Akkaya, Madame Corinne’i Esra Bilgiç, Ali Rıza Efendi’yi Mehmet Günsür canlandırıyor.

5 OCAK'TA İKİNCİ BÖLÜMÜ VİZYONA GİRECEK

Hazırlığı 1,5 yıl, çekimleri yaklaşık 4,5 ay süren "Atatürk 1881-1919" filmi, Disney Plus'ın 2024 yılı kitaplığına aldığı tek yerli yapımdı ancak platform yakın zaman önce aldığı bir kararla filmi kitaplığından çıkarmış ve yayınlamaktan vazgeçmişti. Disney'in aldığı kararla birlikte son ayların en çok tartışılan yapımlarından biri olan 'Atatürk'ün, son olarak iki bölüm halinde sinemalarda gösterilmesine karar verilmişti. İlk bölümü 3 Kasım'da vizyona giren filmin ikinci bölümü 5 Ocak'ta izleyicilerle buluşacak. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar