Belgesel sinemacı Koray Kesik gözaltına alındı

Belgesel sinemacı Koray Kesik gözaltına alındı
Görüntü yönetmeni, belgesel sinemacı Koray Kesik, İzmir'deki evine yapılan polis baskınında gözaltına alındı. Kesik'e yöneltilen suçlamalarla ilgili henüz bilgi bulunmuyor. Kesik'e 24 saat boyunca avukatıyla görüş kısıtlaması getirildiği öğrenildi.

Artı Gerçek - Görüntü yönetmeni Koray Kesik, gece saatlerinde İzmir’de kaldığı eve yapılan baskında gözaltına alındı. Hakkındaki suçlamalar hakkında bilgi bulunmayan Kesik'in savunmasına destek olmak üzere MLSA Hukuk Birimi, İzmir'de hazır bulunacak.

BAKÛR BELGESELİNİN DE GÖRÜNTÜ YÖNETMENİYDİ

Yönetmen Kesik, yönetmenliğini Çayan Demirel ve Ertuğrul Mavioğlu'nun üstlendiği ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla haklarında açılan davada 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmalarıyla yeniden gündeme gelen 'Bakur' belgeselinin de bulunduğu pek çok filmde görüntü ve sanat yönetmeni olarak yer aldı.

Kesik'in yer aldığı diğer yapımlar içerisinde, "Devrimci Gençlik Köprüsü", "Geçmiş Mazi Olmadı" gibi belgeseller de bulunuyor.

KORAY KESİK KİMDİR?

1971 Giresun doğumlu olan Kesik kariyerine 1993 yılında VTR Araştırma Yapım Yönetim şirketinde asistan olarak çalışmaya başladı. 2008 yılına kadar çok sayıda belgesel, sözlü tarih, tanıtım filmi ve reklam filmlerinde asistanlık, kameramanlık ve görüntü yönetmenliği yaptı. 2008 yılından itibaren bağımsız olarak, farklı yönetmenlerle belgesel filmlerde görüntü yönetmenliği yapmaya devam etmektedir. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar