2'nci 'Opus Müzik Festivali' Bodrum'da başlıyor

2'nci 'Opus Müzik Festivali' Bodrum'da başlıyor
Yayınlanma:
A+ A-
Doğa merkezli bir bakış açısının yayılmasını hedefleyen tematik müzik festivali Opus, 1-9 Eylül tarihleri arasında Bodrum Kalesi ve Le Chic'de gerçekleştirilecek. Maraş depremlerinden ve yangınlardan etkilenenler için yardım konserleri düzenlenecek.

Artı Gerçek - Bodrum'da 2'ncisi düzenlenen ve doğayı korumak konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen 'Opus Müzik Festivali' bu yıl, Maraş depremlerinden etkilenen depremzedeler ve devam eden yangınlarda zarar görenler ile dayanışma amacıyla yardım konserleri düzenleyecek.

Geçen yıl başlayan festival, bu yıl da yangınların yayılmasını durdurabilecek etkisi olan ve yüzde 80’i sudan oluşan Frenk kaktüsünü logo olarak kullanacak.

AŞIK VEYSEL VE ZEKİ MÜREN ANILACAK

Aşık Veysel’in türküleri, festivalde sanatçı Coşkun Karademir tarafından seslendirilecek. UNESCO’nun bu yılı 'Aşık Veysel yılı’ ilan etmesi konserin önemini daha da artırıyor.

Festivalde ülkenin ‘Sanat Güneş’i olarak anılan ve Bodrum sevgisiyle bilinen Zeki Müren’in en güzel şarkılarını solist Bekir Ünlüataer seslendirecek.

FESTİVAL PROGRAMI

Bodrum’un müzik kültürünü öne çıkarmayı ve turizmi teşvik etmeyi amaçlayan festivalde girişler ücretsiz olacak. Bodrum Kalesi ve Le Chic Bodrum’da gerçekleşen festivalde Türk ve yabancı sanatçılar ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.

Bodrum Kalesi'nde yer alacak sanatçılar şöyle;

1 Eylül - İsmail Lumanovski - Balkan Orkestrası
6 Eylül - Flört Grubu - 100. Yıl Rock Konseri
7 Eylül - Bekir Ünlüataer - Zeki Müren Konseri
9 Eylül - Türk Yıldızları Senfoni Orkestrası

Le Chic Bodrum'da yer alacak sanatçılar şöyle;

3 Eylül - Coşkun Karademir - Aşık Veysel Konseri
8 Eylül - Yansımalar

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar