Cem Karaca'nın Gözyaşları filminin başrol oyuncusu Hacıoğlu: 300 saat çalıştık

Cem Karaca'nın Gözyaşları filminin başrol oyuncusu Hacıoğlu: 300 saat çalıştık
Yayınlanma:
A+ A-
'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminin başrol oyuncusu ve filmin müziklerini besteleyen Cem Öget, 19 Ocak 2024'te gösterime girecek yapımın hazırlık sürecini anlattı. Hacıoğlu, film için aldığı şan derslerinin 300 saati aştığını söyledi.

Artı Gerçek - Oyuncu İsmail Hacıoğlu başrolünü üstlendiği 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filmine hazırlık sürecini ve çekimlerin perde arkasını anlattı.

Filmin çekileceğini ilk duyduğunda menajerini arayıp “Cem Karaca çekiliyormuş, bir şey yapmamız lazım" dediğini aktaran Hacıoğlu, filme seçilme sürecini "Baktılar ettiler ama başka isimlerle görüşülüyordu. Başka yönetmenle, başka yapımcılarla… Sonra bir şekilde iş geldi. Allah’tan istedim. Sonra Cem Öget’le tanıştık, bir daha da zora ayrılırız gibi duruyor. Hiçbir şey olmasa bile bu işten hayatıma çok değerli insanlar kaldı. Cem Öget, Yüksel Aksu, Yasemin Yalçın…” sözleriyle anlattı.

'SON DÖNEMLERDE KİLO VERMİŞTİM'

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, İsmail Hacıoğlu, Cem Karaca’nın rock şarkılarını özellikle kendisinin okumak istediğini belirtti ve şöyle konuştu:

“Yüksel (Aksu) abi ile oturduğumda ‘Şarkıları ben okuyacağım değil mi abi?’ dedim. ‘Nasıl yani sen mi okuyacaksın?’ dedi. En azından deneyelim dedim. Önce bir bakın bakalım tadındaydı. Sonra Cem Öget’le tanıştım. Bana Cem Karaca şarkıları okuttu… Çalışınca oluyor galiba… Bu arada bu bize göre… Seyirci kararını verecek en sonunda… Tabii ki onlar konuşacak. En son o olmuş ya da olmamış diyecek. Bizim şan dersi ve stüdyo süresiyle 300 saati geçmişiz. Film için dişler yapıldı, saçlar, sakallar yapıldı. 2,5-3 saat her gün makyajım sürdü. En çok o zorladı beni, son dönemlerde kilo vermiştim. Güzel denk geldi. 62 kiloda yakaladık birbirimizi…” (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar