Cem Yılmaz'dan sigara kartelleri yanıtı

Cem Yılmaz'dan sigara kartelleri yanıtı
Yayınlanma:
A+ A-
Komedyen Cem Yılmaz, Erşan Kuneri dizisinde alkol ve sigaraya özendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan derneğe tepki gösterdi: "Ey dernek seni ciddiyete davet ediyorum! Ama sen bilirsin."

Artı Gerçek - Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, komedyen Cem Yılmaz'ın Netflix'te yayınlanan 'Erşan Kuneri' dizisi hakkında alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Yılmaz, derneğe twitter hesabından yanıt verdi.

"Bin dert var ama ben yine görevimi (!) yapayım." diyen Yılmaz, şöyle devam etti: "Bir dernek -25 yıldır yapıldığı gibi- beni, filmimi savcılığa şikayet etmiş! İddia da ben sigara kartellerinden para alıyormuşum ve filmlerde sigara içiyormuşum. Ey dernek seni ciddiyete davet ediyorum! Ama sen bilirsin."

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verilmişti:

"Şüphelinin, içerik platformunda yayımlanan 'Erşan Kuneri' adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar